Wideo w medycynie klinicznej – nowa funkcja dziennika

W tym tygodniu spis treści czasopisma zawiera nowy typ artykułu, wideo w medycynie klinicznej. Innowacyjna technologia daje nam możliwość oferowania recenzowanych filmów edukacyjnych, które wykorzystują zdolność przenoszenia obrazów do nauczania procedur wymagających specjalistycznych technik i specjalistycznego badania fizykalnego. Ta pierwsza seria filmów instruktażowych ma na celu pomóc uczniom, stażystom i młodszym lekarzom w nauce technik proceduralnych od doświadczonych kolegów. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie skutecznych instrukcji klinicznych i lepszej opieki nad pacjentem. Film przedstawiający rozmieszczenie linii tętniczych, pierwszą z serii, znajduje się teraz na naszej stronie internetowej pod adresem www.nejm.org. Dla optymalnego oglądania filmy instruktażowe będą wyświetlane jako wideo strumieniowe w wersji zawierającej rozdział i napisy. Filmy będą również dostępne zarówno w pliku do pobrania (około 20 MB), jak iw wersji kompatybilnej z ręcznymi urządzeniami cyfrowymi. W ciągu najbliższych sześciu tygodni opublikujemy pierwszą grupę czterech filmów, a następnie w późniejszym czasie dołączy się do filmów w medycynie klinicznej. Każde wideo będzie trwało od pięciu do ośmiu minut i będzie towarzyszyć mu online do wydruku, aby uzupełnić wideo. Obecnie filmy w medycynie klinicznej są dostępne za darmo. Po okresie wprowadzającym dostęp będzie ograniczony do subskrybentów, w tym wszystkich osób, które uzyskują dostęp do witryny sieci Web z subskrypcjami instytucjonalnymi.
Zastosujemy te same wysokie standardy jakości do filmów, które staramy się osiągnąć za pomocą wszystkich publikowanych przez nas materiałów. Proces składania wniosków będzie, z konieczności, różny; prosimy wszystkich potencjalnych twórców o kontakt przed stworzeniem filmów do przesłania.
Filmy wideo z medycyny klinicznej, które są publikowane w witrynie Journal, zostaną wymienione w wersji drukowanej czasopisma i zostaną zindeksowane w Medline jako artykuły przeglądowe. Te filmy instruktażowe mogą być cytowane w literaturze i będą dostępne w nieskończoność w archiwum online. Podobnie jak inne publikacje internetowe, filmy w medycynie klinicznej są przypisywane do elektronicznych numerów stron (np. E1), aby ułatwić ich znalezienie i cytowanie. Czekamy na Twoje komentarze na temat naszej najnowszej funkcji internetowej.
Artykuły cytowane (11)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: przeglądarka skierowań na leczenie sanatoryjne, ovovita, choroba pląsawica huntingtona ]
[patrz też: enea poznań polna, ovovita, mmlubartow ]

0 myśli nt. „Wideo w medycynie klinicznej – nowa funkcja dziennika