Po burzy – infrastruktura opieki zdrowotnej w Post-Katrina w Nowym Orleanie cd

Ale ogólnie rzecz ujmując, mówi Jeffrey Wiese, dyrektor programu rezydencji medycznych, nasi mieszkańcy nauczyli się wielu lekcji osobistych i lekcji, które ostatecznie uczynią ich lepszymi lekarzami. Co więcej, obie szkoły są podnoszone przez liczbę i jakość kandydatów na następny rok. Przywódcy ze wszystkich sektorów opieki zdrowotnej podkreślili znaczenie edukacji medycznej absolwenta (GME) dla infrastruktury opieki zdrowotnej. Rezydenci medyczni są opiekunami dla większości niesabezpieczonych pacjentów w jakimkolwiek większym mieście w USA, a ich potrzeba w Post-Katrina w Nowym Orleanie jest oczywista. Co więcej, lekarze wyszkoleni w LSU i Tulane historycznie pozostawali na treningach w Luizjanie. Jeśli nie będziemy wspierać GME, to poważnie zaszkodzimy przyszłości opieki zdrowotnej w tym stanie , mówi Ron Amedee z Tulane, prodziekan ds. GME.
Niemniej jednak ochrona GME wydaje się być priorytetem dla agencji rządowych. Tulane opiera się na Hospital Corporation of America, 80 procentowym właścicielu Tulane Hospital, aby utrzymać pensje mieszkańców, podczas gdy fundusze są zatrzymywane przez Centers for Medicare i Medicaid Services (CMS), które finansują konkretne szpitale, a nie indywidualnych mieszkańców. CMS mówi, że wynegocjowano zrzeczenie, aby złagodzić deficyt w wynagrodzeniach wysiedlonych mieszkańców. Tempo zmian biurokratycznych może być śmiertelne dla programów szkoleniowych.
Wcześnie po Katrinie, grupa polityczna, wspomagana przez Publiczną Służbę Zdrowia, opracowała Ramy odbudowy sektora zdrowia metropolitalnego Nowego Orleanu . Uczestniczka Karen DeSalvo, szefowa ogólnej medycyny wewnętrznej w Tulane, zauważa, że rozwój tej struktury razem różnorodni członkowie sektora publicznego i prywatnego. Chociaż grupa uznaje oferowanie utopijnej wizji miastu o niewielkiej ilości zasobów, DeSalvo mówi, że osiągnęło porozumienie w kluczowych obszarach, które są niezbędne do postępu. W dalszej pracy z grupą zadaniową ds. Opieki zdrowotnej Burmistrza Raya Nagina Bring New Orleans Back Commission , dodaje ona, że długoterminowa grupa redesign analizowała najlepsze praktyki w całym kraju oraz modele opieki zdrowotnej, które koncentrowały się na niedostatecznym Gubernator Kathleen Babineaux Blanco, Louisiana Recovery Authority, ma nadzieję, że dostosuje koncepcję Instytutu Medycyny Przekraczanie Przepaści Jakości bezpiecznego, skutecznego, sprawiedliwego, skoncentrowanego na pacjentach, zrównoważonego systemu dla Luizjany.
Tymczasem, siedem miesięcy po Katrinie, opieka zdrowotna pozostaje tu prymitywnie niedopuszczalnie. Działania legislacyjne mają zagwarantować, że dolary CMS za pensje GME będą podążać za rezydentami, a nie od instytucji, oraz że zwroty kosztów opieki zdrowotnej dla osób nieubezpieczonych następują raczej po pacjentach niż w szpitalach. Brak chronicznej opieki przyczynia się do wydłużenia pobytów w szpitalach intensywnej opieki, których koszty przewyższają refundację CMS, a te dodatkowe, nieskompensowane wydatki mogą wkrótce zmusić niedawno ponownie otwarte łóżka szpitalne do ponownego zamknięcia. Bez szybkiej, skoordynowanej i skutecznej pomocy ze strony agencji rządowych, obawiamy się, że nieproporcjonalne ludzkie cierpienie i śmierć będą nadal nękać większy Nowy Orlean.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wywiad z dr Berggren i dr Curiel można usłyszeć na www.nejm.org.
Author Affiliations
Dr Berggren jest profesorem nadzwyczajnym w sekcji dorosłych chorób zakaźnych oraz profesorem dr Curielem i szefem sekcji hematologii i onkologii medycznej w Tulane University Health Sciences Center w Nowym Orleanie.

Powołując się na artykuły (44)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: kwas moczowy badanie cena, do dermatologa potrzebne skierowanie, viagra bez recepty cena ]
[przypisy: przeglądarka skierowan, kurniki jasienica, kasia popowska wikipedia ]

0 myśli nt. „Po burzy – infrastruktura opieki zdrowotnej w Post-Katrina w Nowym Orleanie cd