Po burzy – infrastruktura opieki zdrowotnej w Post-Katrina w Nowym Orleanie ad

Pourazowe zaburzenia stresowe i samobójstwa pozostają namacalnymi problemami zdrowia publicznego. Nie ma wystarczającej liczby placówek zdrowia psychicznego i podmiotów świadczących opiekę, aby poradzić sobie z kryzysem. Zaraz po Katrinie ofiary czekały na pomoc. Podobnie, pomoc w przewlekłej fazie kryzysu opieki zdrowotnej była niezwykle powolna, aby się zmaterializować. Zapytany, jaki rząd wniósł wkład w starania Kliniki Ochsnera, Quinlan powiedział: Nic. Zapytaliśmy i zapytaliśmy [władze] o godziwą rekompensatę, a być może uda nam się ją uzyskać w końcu, ale nie możemy na czas nieokreślony zapewniać nieskompensowanej opieki.
Około 40 z 600 lekarzy Ochsnera i 1500 z 7400 innych pracowników zrezygnowało po Katrinie – ponieważ ich małżonkowie nie mieli już miejscowego zatrudnienia, szkoły dla dzieci były zamknięte, lub mieszkania nie były dostępne, między innymi. Jedna z pielęgniarek z Nowego Orleanu, która z frustracją zrezygnowała ze swojego stanowiska, wyjaśniła, że pokoje dla pacjentów są zatłoczone, personel jest zestresowany i istnieje poważny niedobór zaopatrzenia. Nasze standardy jakości są trudne do spełnienia, gdy system jest tak napięty. Niedobory personelu powodują powstawanie wąskich gardeł w wielu szpitalach. Chirurgia elek- troniczna została odroczona w niektórych szpitalach z powodu braku anestezjologów. Hirsch informuje, że w celu zaradzenia niedoborom pielęgniarek, Touro Infirmary płacą tym, którzy chcą przyjechać do Nowego Orleanu od 50 do 100 procent premii .
Potrzeba kreatywnych rozwiązań problemu braku łóżka doprowadziła do nowych sojuszy między szpitalami. Touro współpracuje z LSU i Tulane; Ochsner pomógł LSU otworzyć centrum urazowe; Szpital LSU i Veterans Affairs (VA) łączą zasoby szpitala w celu zastąpienia obiektów zniszczonych przez powódź; i VA teraz kontrakty łóżka od Tulane. Mimo to, niektórzy biedni pacjenci muszą udać się do szpitala bezpieczeństwa w odległości 75 mil w Baton Rouge, aby znaleźć opiekę. Konsumenci pozostają w niepewności co do tego, które szpitale są otwarte i jakie usługi świadczą.
Zdjęcie: Michael Brumlick, Ph.D., Tulane Medical School, 2005.
W tym środowisku ucierpiała edukacja medyczna, ale obie lokalne szkoły medyczne są wytrwałe. Tulane zwolnił jedną trzecią, a LSU straciło jedną czwartą swoich wydziałów medycznych. Inni członkowie wydziału, bez zapewnień dotyczących ich przyszłości, nadal odchodzą. Studenci medycyny Tulane zostali powitani przez Baylor Medical School w Houston, a personel ich domu został rozproszony do innych szpitali. LSU przeniosła się tymczasowo do Baton Rouge, gdzie studenci i profesorowie mieszkają na statku na rzece Mississippi i dojeżdżają do klas w ośrodku konferencyjnym. Szpitale w Luizjanie przyjmowały mieszkańców LSU. Szkolenie trwa w obu szkołach medycznych, ponieważ niektórzy oddani członkowie wydziału są gotowi do podróży, przesiedlenia, spania na łodzi lub zrobić wszystko, co jest konieczne, aby kontynuować naukę. Niektórzy mieszkańcy i współmieszkańcy pokonują setki mil tygodniowo, aby pracować w tymczasowych zadaniach szpitalnych.
Pomimo tych trudności program szkoleniowy Tulane w zakresie chorób wewnętrznych stracił tylko 6 z 90 mieszkańców. Trening pediatryczny w Tulane został poważnie dotknięty decyzją organizacji charytatywnej o zamknięciu programu pediatrycznego w szpitalach w obliczu zmniejszonej populacji dzieci: 11 z 24 praktykujących lekarsko-pediatrycznych
[hasła pokrewne: kapoplastyka stawu biodrowego cena, do dermatologa potrzebne skierowanie, przeglądarka skierowań na leczenie sanatoryjne ]
[podobne: melisa cieśla, finasteryd cena, przeglądarka skierowań ]

0 myśli nt. „Po burzy – infrastruktura opieki zdrowotnej w Post-Katrina w Nowym Orleanie ad

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: fotele obrotowe biurowe[…]

  2. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: skuteczne odchudzanie blog[…]