Mity zaniedbania lekarskiego Jak zostać niebezpiecznym świadkiem: zaawansowane techniki i strategie

Na pierwszy rzut oka, Mity zaniedbania medycznego będą wywoływały ulgę lub furię, w zależności od wiary czytelnika lub uprzedniego niepokojącego doświadczenia z tematem. Toksyczny kocioł o możliwych do zastosowania przyczynach – opóźnienie lub niepowodzenie w diagnozowaniu choroby i jej późniejszego leczenia, przypadek w chirurgii lub znieczuleniu, niewłaściwe użycie wyrobu medycznego lub leku na receptę, brak uzyskania świadomej zgody, odpowiedzialność za sportowca nagła śmierć lub naruszenie standardu opieki – może przynieść lekarzowi miesiące miesięcy lub lat bolesnego, uporczywego dyskomfortu i przewlekłej niestrawności. Ponieważ ubezpieczyciele medyczni stopniowo zwiększają swoje składki i duże nagrody kompensacyjne, lekarze stają w obliczu niebezpieczeństwa ruiny finansowej i zagrożeń dla swojej reputacji i spokoju. Niektórzy praktycy mogą postrzegać zmienną ustawę ograniczeń z obawą, rozważając lot do bezpieczniejszych rajów instytucjonalnych; inni mogą porzucić swoją wybraną karierę, być może rozważając hodowlę bydła mlecznego, rozwijając storczykowe komórki macierzyste, wytwarzając stoliki, a nawet odwracając agonię, uzyskując stopnie orzecznicze.
Tom Baker, profesor prawa i autorytet w dziedzinie ubezpieczeń, napisał niezwykle trudną książkę. Celuje w mit o nadużycia medyczne – że jest zbyt wiele pozwów – jako kryzys ubezpieczeniowy, a nie nadmiar spraw o delikt, ponieważ badania pokazują, że aż 6 pacjentów na 100 jest rannych w wyniku złe kierownictwo. Baker rozlicza bezpośrednio z naszej zawodowej nędzy i wypaczonej polityki ustawodawcy w odpowiedzi na publiczne oburzenie za wygórowaną rekompensatę. Koszty systemu tortur w 2003 r. Przekroczyły 246 miliardów dolarów, z przewidywanym kosztem 1000 dolarów na obywatela USA w 2006 r. (Dla tych, którzy liczą).
Ta eksplozja sądowa jest wciąż rozpalana przez chciwość prawników i ich klientów, podczas gdy gra w ruletkę jest często uzbrojona, aby uczciwi ludzie (zarówno pacjenci, jak i lekarze) przegrywali. Baker stwierdza, że strach, dezinformacja i spięcie krytycznego myślenia przyczyniają się do mitu o błędach. Pomimo retoryki, ostatnie badania przeprowadzone w Kalifornii (później pochowane) wykazały, że dziesiątki tysięcy pacjentów z urazami medycznymi przekroczyło liczbę osób rannych w wypadkach samochodowych i pracy.
Baker twierdzi, że większość pacjentów nie pozywa, a koszty ponoszą same ofiary. Nalega, że medycyna defensywna nie jest ciężkim obciążeniem kosztowym, a skoki składek ubezpieczeniowych są spowodowane konkurencyjnym zachowaniem branży ubezpieczeniowej. Strzelanie do posłańców (prawników i rannych) nie jest lekarstwem na ten problem. Przytacza raport Institute of Medicine zatytułowany To Err Is Human: Budowanie bezpiecznego systemu opieki zdrowotnej (Washington, DC: National Academies Press, 2000), który pokazał, że ponad 100 000 obywateli USA umiera z powodu błędów medycznych każdego roku. Baker podkreśla, że wybuch sporu sądowego, z jego drugorzędnym chaosem, nie jest faktyczny i że potrzebujemy nowej opartej na dowodach reformy odpowiedzialności medycznej, ponieważ obecne reformy legislacyjne tylko utrwalają zamieszanie.
Książka, która koncentruje się na kontrowersjach, jest często warta czytania i rozważania
[więcej w: fizjoterapia na czym polega, rezonans magnetyczny glowy cena, zoz ursynów ]
[podobne: składowski twitter, oregasept h97 ulotka, skalnity ]

0 myśli nt. „Mity zaniedbania lekarskiego Jak zostać niebezpiecznym świadkiem: zaawansowane techniki i strategie