Analiza poporodowa i pobieranie wszczepialnych rozruszników serca i defibrylatorów

Niedawne przypadki stosowania wszczepialnych rozruszników serca i defibrylatorów rzucają światło na potrzebę poprawy niezawodności produktu.1 Chociaż szacuje się, że wskaźnik awaryjności tych urządzeń jest niski, nie jest znana prawdziwa częstotliwość niesprawności urządzenia. Ostatnio Food and Drug Administration twierdzi, że popiera politykę, która wymaga, aby defibrylatory zostały zwrócone do producenta w celu zbadania ewentualnych wad po śmierci pacjenta.2 Kilka opublikowanych wytycznych dostępnych dla lekarzy w zakresie obchodzenia się z urządzeniami nie wspomina o rutynowe przesłuchanie lub pobieranie. 3,4 Dlatego badaliśmy balsamistów lub dyrektorów w 100 domach pogrzebowych w okolicach Chicago, aby określić ich obecne praktyki i opinie.
Tabela 1. Tabela 1. Postmortem Dyspozycja wszczepianych urządzeń, zgodnie z doniesieniami Embalmers i Funeral Directors. Wskaźnik odpowiedzi na ankietę wynosił 71 procent. Każdy dom pogrzebowy zgłosił świadczenie usług za średnią roczną (. SD) 343 . 437 zmarłych, a średni odsetek zmarłych z wszczepialnym urządzeniem wyniósł 11 . 9 procent (zakres, .1 do 33). Tylko czterech respondentów odwołało się do przesłuchania wszczepianego urządzenia. Średnia liczba usuniętych urządzeń w ciągu roku wynosiła 7 . 10 (zakres od do 50). Wielu balsamistów wspomniało, że najczęstszym powodem usunięcia było przygotowanie do kremacji, ponieważ urządzenia eksplodują w ekstremalnym upale. Krajowa stopa kremacji wynosi 27 procent, a stopa ta ma wzrosnąć do 36 procent do 2010 roku. 5 Tabela podsumowuje odpowiedzi dotyczące rozmieszczenia urządzeń. Kilku respondentów stwierdziło, że korzystali z więcej niż jednej metody dyspozycji.
Gdy zapytano o możliwość rutynowej analizy urządzenia, 80% respondentów uznało, że możliwe jest przesłuchanie urządzeń w domu pogrzebowym, a 87% stwierdziło, że będzie możliwe zwrócenie wszystkich urządzeń producentowi. Chociaż większość respondentów stwierdziła, że bez zgody rodziny, niewłaściwe byłoby przesłuchiwanie urządzeń (72 procent) lub usuwanie urządzeń do analizy (93 procent), 65 procent szacowało, że większość rodzin zgodziłaby się na przesłuchanie, a 68 procent sądził, że większość rodzin wyrazi zgodę na zwrot urządzenia producentowi.
Wyniki naszego badania wśród lekarzy wskazują, że wszczepiane rozruszniki serca i defibrylatory są rzadko badane lub zwracane producentowi po śmierci pacjenta. Prawie połowa odzyskanych urządzeń traktowana jest jak odpady medyczne. Jednak dyrektorzy zakładów pogrzebowych i balsamujący uważają, że rutynowe przesłuchanie pośmiertne i odzyskanie urządzeń byłoby wykonalne, przy założeniu, że można uzyskać właściwą zgodę od rodziny. Wyniki te sugerują, że istnieje znaczny potencjał do poprawy analizy pośmiertnej wszczepianych urządzeń.
James N. Kirkpatrick, MD
Martin C. Burke, DO
Bradley P. Knight, MD
University of Chicago, Chicago, IL 60637
[email protected] bsd.uchicago.edu
Drs. Raport Knighta i Burke a otrzymał granty badawcze od Guidant, Medtronic i St. Jude Medical; Dr Knight, doradztwo w zakresie opłat od Guidant i Medtronic oraz finansowanie stypendiów z Guidant; i dr Burke, opłaty za konsultacje od Guidant, Spectranetics i AJ Medical Devices.
5 Referencje1. Steinbrook R. Kontrowersje dotyczące wszczepialnych defibrylatorów Guidanta. N Engl J Med 2005; 353: 221-224
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Sherman D. FDA wspiera powrót ICD do producenta na studia. Nowy Jork: Reuters, 8 listopada 2005 r.
Google Scholar
3. Towarzystwo Kardiologiczne Australii i Nowej Zelandii, Australijskie Stowarzyszenie Dyrektorów Funeral, CPI (JR Management), Medtronic, Intermedics (Sulzer), Telctronics Pacing Systems. Wytyczne dotyczące zapobiegania przypadkowemu narażeniu na wstrząsy elektryczne pod wysokim napięciem podczas przygotowania do pochówku zmarłych osób z wszczepialnymi defibrylatorami kardiowertera (ICDS). 1999. (Dostęp do 23 marca 2006 r., Http://www.csanz.edu.au/guidelines/practice/defibrgl.pdf.)
Google Scholar
4. Agencja ds. Urządzeń Medycznych. Usunięcie wszczepianych kardiowerterów Defibrylatory (ICD). Informacja o bezpieczeństwie SN (NI) 2002 (40). Grudzień 2002. (Dostęp do 23 marca 2006 r., Http://www.dhsspsni.gov.uk/niaic_sn(ni)2002_40.pdf.)
Google Scholar
5. Stowarzyszenie Kremacji Ameryki Północnej. Zatwierdzone statystyki z 2001: prognozy oparte na średniej z ostatnich pięciu lat zmiany. 31 października 2003. (Dostęp do 23 marca 2006 r., Http://www.cremationassociation.org/html/statistics.html.)
Google Scholar
(8)
[podobne: finasteryd cena, mdrd gfr, terapia rodzinna łódź ]
[patrz też: melisa cieśla, finasteryd cena, przeglądarka skierowań ]

0 myśli nt. „Analiza poporodowa i pobieranie wszczepialnych rozruszników serca i defibrylatorów

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: schodołazy towarowe[…]